Atrakcje


DSCI2584
 Gospodarstwo położone jest na terenie Magurskiego Parku Narodowego. Od naszego domu mamy 200 m do Muzeum Parku. Wyznaczone są ciekawe ścieżki rowerowe. Cały teren otoczony jest górami porośniętymi lasem. Około 100 m od domu płynie rzeka Wisłoka- dość płytka i bezpieczna. Na Wisłoce znajduje się mały zalew z łódkami, kajakami i rowerkami wodnymi. 5 km od Krempnej w Świątkowej Wielkiej w zimie działa wyciąg narciarski, a w Kotani jest stadnina koni.

Od czerwca 2023 r działają w Krempnej przy zalewie  dwa baseny. .Mały basen dla dzieci jest dodatkowo podgrzewany.

W Krempnej znajdują się 2 małe sklepy spożywcze , w tym spory market. Przez Krempną przebiega szlak architektury drewnianej z urokliwymi drewnianymi cerkwiami w Krempnej i Kotani. Podczas urlopu w Beskidach będą mieli Państwo okazję zobaczyć wiele ciekawych miejsc i zabytków, lub spędzić czas na łonie przyrody.

Co roku odbywaIMG_0069 się parada historyczna zorganizowana przez stadninę  ,, RUMAK” z Kotani. Parada przyciąga wielu turystów. Podczas imprezy można spróbować wiejskich przysmaków przygotowanych przez mieszkańców, posłuchać koncertu zespołów ludowych. Datki z imprezy przeznaczone są na  szczytny cel odrestaurowania zabytkowych cerkwi. W tym roku parada odbędzie się 12 lipca o 13:00 na placu przy cerkwi w Świątkowej Wielkiej.

W naszej okolicy, 20 sierpnia 2016 odbędzie się II MAGURSKI ultramaraton, na który wszystkich serdecznie zapraszamy. Więcej informacji na stronie organizatora.
http://magurski.com/
12

Wszystkich serdecznie zapraszamy na kolejny Ultramaraton który odbędzie się już 05.08 2023 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *